Jeden klik i płacisz BLIK – szybko i wygodnie

Płatności BLIK zdobyły w ostatnich latach ogromną popularność. Wynika to przede wszystkim z tego, że ich obsługa jest szybka i nieskomplikowana, a samo rozwiązanie – wygodne i komfortowe. Dlaczego warto z nich korzystać i udostępnić je swoim klientom? Wyjaśniamy!

Płatności elektroniczne bez konieczności wpisywania danych karty płatniczej to coraz częściej wybierana opcja opłacania usług i produktów. Jednak wciąż nie jest to najpopularniejsza z dostępnych możliwości. A szkoda – BLIK jest nie tylko wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Dlaczego właśnie BLIK?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Wśród innych opcji płatności elektronicznych BLIK wyróżnia się zwłaszcza tym, że pozwala zachować wysoki poziom bezpieczeństwa nie tylko pieniędzy, ale także danych płatnika. Przelew dokonywany poprzez BLIK tak naprawdę „odcina” osobom trzecim przesyłaną kwotę od danych osoby, która dokonuje przelewu. BLIK jest swoistym pośrednikiem – dane, takie jak nazwisko, adres, numer konta nie są widoczne z poziomu odbiorcy przelewu, a kwota transakcji zostaje zablokowana do momentu, aż transakcja zostanie wykonana. To minimalizuje ryzyko nieuczciwych praktyk. Transakcja musi być zaakceptowana w aplikacji banku – w przeciwnym razie nie zostanie doprowadzona do skutku.

Po drugie – wygoda

BLIK eliminuje konieczność każdorazowego wpisywania danych odbiorcy przelewu, a dzięki temu chroni klienta przed pomyłką – zawsze ma wówczas pewność, że jego pieniądze trafią dokładnie do tej osoby, do której mają trafić w dokładnie takiej sumie, jaką przeznacza na zakupy – bez jakichkolwiek ukrytych kosztów. Ponadto transakcja, aby została przeprowadzona, musi być poprzedzona wpisaniem kodu generowanego w aplikacji. Tu pojawia się kolejne udogodnienie – nie trzeba instalować osobnego programu, ponieważ aplikacje praktycznie wszystkich banków świadczących usługi w Polsce są wyposażone w obsługę BLIK-a.

BLIK i Przelewy24? To świetne połączenie!

Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego sklepu możliwość dokonywania płatności BLIK-iem, zapoznaj się z ofertą serwisu https://www.przelewy24.pl/ i przekonaj się, jakie to proste!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *