Microsoft Windows 8.1 – system operacyjny intuicyjny w obsłudze

Microsoft Windows 8.1 to jedna z wersji systemu operacyjnego, skierowana zarówno do klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Firma Microsoft nieustannie udoskonala swoje produkty, oferując użytkownikowi intuicyjne w obsłudze oprogramowanie. Innowacyjne rozwiązania i nowoczesne funkcje to synonimy wspomnianego giganta w branży technologicznej.

Spersonalizowany system operacyjny

Komputer to niezwykle uniwersalne urządzenie, które znaleźć może zastosowanie w firmie bądź domu prywatnym. Niezwykłe możliwości sprzętu pozwalają wykonywać czynności, które bez użycia komputera okazać by się mogły niemożliwe do zrealizowania. Sprzęt tym samym znacząco wpływa na wydajność przedsiębiorstw. Współczesne stanowisko pracownicze najczęściej wyposażone jest właśnie w urządzenie tego typu.

Sprawne działanie komputera możliwe jest wyłącznie wówczas, gdy na urządzaniu zainstalowany zostanie system operacyjny. Firma Microsoft zdecydowanie przoduje w tworzeniu niezwykle łatwych w obsłudze oprogramowań. Windows 8.1 to jedna z wersji systemu operacyjnego dla komputerów i laptopów, będąca następstwem Windows 8, który to zastosował ulepszony interfejs użytkownika, przystosowany do ekranów dotykowych. Nowsza wersja proponuje nam kafelkowy układ aplikacji oraz menu. Zmiany najbardziej widoczne są od strony wizualnej systemu, obejmują bowiem głównie interfejs użytkownika. Oprogramowanie stworzone zostało z myślą o urządzeniach mobilnych bądź komputerach dysponujących ekranem dotykowym. Oczywiście nie oznacza to, że pominięte zostały sprzęty stacjonarne – również na nich system działa bez zarzutu.

Pakiet biurowy o zastosowaniu indywidualnym i komercyjnym

Tradycyjne menu, zastąpione widokiem kafelkowym, pozwala dowolnie personalizować wygląd układu. Możliwa jest zmiana rozmiaru bądź barwy poszczególnych kafelków. Dodatkowo system zintegrowany został z usługą OneDrive (chmurą). Użytkownik automatycznie pobiera pliki wówczas, gdy chce uzyskać do nich dostęp. Wystarczy zalogować się na konto Microsoft, aby móc swobodnie korzystać z dostępnej opcji.

Innym rodzajem niezbędnego programu, który należy umieścić na komputerze, jest Office 2021. Najnowsza wersja pakietu biurowego umożliwia m.in. tworzenie plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych lub prezentacji multimedialnych zarówno dla celów prywatnych, jak i firmowych. Należy pamiętać, aby w dane oprogramowanie zaopatrywać się wyłącznie u renomowanych sprzedawców – Teamnet-software.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *