Jak zarobić na YouTube?

Jeżeli mamy talent do nagrywania filmów i czujemy, że możemy zacząć zarabiać na tym pieniądze, warto rozważyć publikowanie ich dla szerszej publiczności. Naturalnym rozwiązaniem w tym celu wydaje się YouTube. To ten serwis jest najpopularniejszym tego typu na świecie i codziennie korzystają z niego miliony osób. Zarabianie na YouTube wcale nie jest jednak tak łatwe, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Przede wszystkim potrzebujemy dobrego sprzętu. To już nie te czasy, kiedy firmy nagrywane „kalkulatorem” były chętnie oglądane przez widzów. Dzisiejszy widz oczekuje najlepszej jakości i tego, że filmy jego ulubionego Youtubera będą przyjemne w odbiorze. Osiągniemy to za pomocą dobrego telefonu komórkowego, lub najlepiej kamery cyfrowej z funkcją nagrywania w HD.

Ciekawy content

Na oglądalność filmów, które tworzymy, największy wpływ ma to, czy są ciekawe. To z kolei zależy w największej mierze od tego, do kogo je kierujemy. Innej treści będą oczekiwali od nas nastolatkowie, a innej osoby po trzydziestce. Konkurencja też ma duże znaczenie, bo jeśli będziemy kolejnym z pośród setek innych testerem produktów elektronicznych, mamy mniejsze szanse się wybić. Trzeba więc zadbać o to, by czymś wyróżnić się spośród innych Youtuberów i w ten sposób zdobyć wiernych fanów, którzy będą regularnie oglądali nasze filmy.

Zarabianie na reklamach

Gdy już zdobędziemy odpowiednią ilość wyświetleń, serwis zacznie nam proponować umieszczanie płatnych reklam. Wtedy też podpisujemy z Youtube umowę, w ramach której jest nam wypłacane wynagrodzenie. Zależy ono od tego, ile wyświetleń filmu zdołamy uzyskać. Najlepsi Youtuberzy w Polsce zarabiają nawet po kilkanaście tysięcy złotych tylko z samych reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *