Jak zabezpieczyć paczkę wysyłaną do klienta?

Paczka wysyłana do klienta dotrzeć musi w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Sklep internetowy powinien zatem zadbać o właściwe jej zabezpieczenie już na etapie magazynowym. Konieczne jest zatem dobranie właściwego wypełnienia, które uchroni towar przed ewentualnymi wstrząsami. Jak zabezpieczyć paczkę wysyłaną do klienta?

Szkodliwość tworzyw sztucznych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wypełnień, jednak nie każde z nich jest dobrym rozwiązaniem. Niestety wciąż wiele sklepów korzysta z folii bąbelkowej, która stanowi dla środowiska naturalnego ogromne zagrożenie. Folia wykonana jest bowiem z tworzywa sztucznego, które do pełnego rozkładu potrzebuje kilkaset lat. Dodatkowo przez cały ten czas uwalniane są groźne związki do atmosfery.

Doskonałą alternatywą dla plastiku okazuje się być papier. Biodegradowalne tworzywo rozkłada się w zaledwie kilka miesięcy. Powstaje natomiast z największego bogactwa naszej planety – drzew. Niezwykła moc papieru sprawia, że do całkowitego zużycia może być on wykorzystywany aż osiem razy. Papier powinien być prawidłowo segregowany już na etapie gospodarstw domowych. Wówczas możliwe jest przeprowadzenie procesu recyklingu.

Ochrona delikatnych produktów

Sklepy internetowe z delikatnym asortymentem ze szczególną starannością umieszczać muszą produkt w kartonie. Jak zabezpieczyć paczkę, aby trafiła do klienta w nienaruszonym stanie? Przede wszystkim warto postawić na wypełniacz do paczek eko w formie papieru. Wypełnienie występuje w wielu wariatach, bez problemu zatem możliwe jest dobranie idealnego rozwiązania do oferty sklepu wysyłkowego. Delikatny asortyment obejmuje szklaną zastawę stołową, ceramikę, lustra bądź innego rodzaju przedmioty wykonane ze szkła. Dobrym rozwiązaniem będzie wypełnienie przypominające nieco swoim wyglądem plaster miodu. Oczywiście podobieństwo nie jest przypadkowe. Plaster miodu w ulu chroni młode pszczoły przed zagrożeniami z zewnątrz. Zadaniem wypełnienia jest natomiast owinięcie delikatnej powierzchni produktu i zabezpieczenie jej przed pęknięciem lub zarysowaniem

Wypełniacz paczek unieruchamia oraz blokuje towar w kartonie, dzięki czemu uniemożliwione jest jego przemieszczanie się. Jest to bardzo ważna rola, bowiem podczas transportu produkt delikatny szczególnie narażony jest na zniszczenie.

Sklep prowadzący ekologiczną politykę sprzedażową zdecydowanie lepiej odbierany jest przez klienta. Warto więc postawić na ekologiczne wypełnienia, które niosą za sobą wiele korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *